ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościPuchar jest nasz!

12 listopada 2019

 

Pewnie, bo 3:0 Finał Strefy Konińskiej Pucharu Polski wygrała ekipa SKP Słupca, która pokonała Polonusa Kazimierz Biskupi.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, a oba zespoły stworzyły dwie dogodne okazje, których jednak na bramki nie zamienili. Z czasem rosła przewaga gospodarzy.

Dało to gola, którego po świetnym prostopadłym podaniu Michała Lorenckiego zdobył Piotr Witowski. Druga połowa należała do SKP.

Wynik na 2:0 podwyższył wprowadzony na plac gry Jakub Kwaśny, który strzelił bramkę głową po rzucie rożnym i drugiej asyście Lorenckiego.

 

 

Stan meczu ustalił również rezerwowy, Kamil Michalak, który bramkę zdobył po podaniu Kwaśnego. Goście w międzyczasie odpowiedzieli dwiema groźnymi sytuacjami.

Wynik mógł być wyższy, jednak po uderzeniu Kamila Sroki piłka trafiła w poprzeczkę. Trzy okazje bramkowe miał też Jakub Kwaśny.

Po zasłużonej wygranej słupczanie sięgnęli po puchar, który odebrał kapitan Piotr Głowala. Zawodnikiem meczu po stronie gospodarzy wybrano Michała Lorenckiego.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved