ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościAstra wygrywa po karnym

21 października 2019

 

Po słabym meczu porażki przed własną publicznością meczu z Astrą Krotoszyn doznali seniorzy SKP Słupca. Gracze Mirosława Kwaśnego przegrali 1:0, a o wyniki zadecydował rzut karny.

Kadra SKP zdziesiątkowana jest kontuzjami, a słupecki trener przed  meczem miał niemały ból głowy z zestawieniem pierwszej jedenastki. Z całą pewnością nie może być to jednak usprawiedliwienie tak słabej postawy jego zawodników, którzy przed tygodniem również w okrojonym składzie zdołali wygrać na trudnym terenie.

Tym razem się nie udało. O ile pierwsza połowa mimo, że pod dyktando gości wyglądała nieźle, to po zmianie stron był o wiele gorzej. Boisko z kontuzją opuścić musiał też Kamil Sikorski.

Słupczanie popełniali proste błędy, które bezlitośnie wykorzystywali goście. Najtrudniej było z rozgrywaniem akcji. W 56 minucie kolejny błąd Tobiasza Wujka, który podał piłkę wprost pod nogi rywala spowodował, że faulować musiał Maciej Przygoda.

 

 

 

Do jedenastki podszedł Łukasz Budziak i było 1:0. Astra nie przestawała atakować. Gospodarze próbowali gonić wynik, jednak brakowało pomysłu, a czasami też woli walki i charakteru. Bramce rywali z stuprocentowej sytuacji gospodarze praktycznie nie zagrozili. Po bezbarwnym meczu musieli pogodzić się z porażką.

Już za tydzień do Słupcy przyjedzie Raszkowianka Raszków. Wcześniej, bo w środę SKP zagra na wyjeździe z Wartą Dobrów w ramach półfinału okręgowego Pucharu Polski.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved