ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościBez niespodzianki w Pucharze

7 marca 2023
skp-sokol-kleczew-twojaslupca-15

Wysokiej porażki w meczu z Sokołem Kleczew doznali seniorzy SKP Słupca. Nasz zespół przegrał na szczeblu 1/16 finału Pucharu Polski Strefy Wojewódzkiej 5:0.

Przypomnijmy, że spotkanie początkowo zaplanowane było na 19 kwietnia, jednak zostało przełożone. Mecz rozgrywany w Budzisławiu Kościelnym przed zespołami postawił trudne warunki. Mokra, grząska i śliska nawierzchnia, niska temperatura oraz silny wiatr nie ułatwiały gry.

Od początku prowadzili ją rywale z Kleczewa, którzy szybko zdominowali graczy Łukasza Kubzdyla. Systematycznie stwarzane zagrożenie pod bramką SKP wykorzystali pierwszy raz w 19 minucie. Wówczas objęli prowadzenie po bramce Mateusza Wzięcha, który celnie uderzył zza szesnastki.

Chwilę później było już 0:2, a gola głową po rzucie wolnym strzelił Hubert Kaptur. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Sokół trafiał jeszcze trzykrotnie, a na listę strzelców wpisywali się Krystian Pawlak, Mateusz Molewski i Dawid Szygenda. Ostatecznie zespół z Kleczewa zasłużenie wygrał aż 5:0.

– Ciężki mecz, faworytem był Sokół Kleczew i to faworyt ten mecz wygrał. My mieliśmy swoją jedną, może dwie szanse w drugiej połowie żeby ewentualnie złapać kontakt przy stanie 0:2. Sokół udokumentował przewagę kolejnymi bramkami i zasłużenie wygrał.

Cieszą debiuty w seniorskiej piłce naszych juniorów, które zaliczyli Wełnitz, Adamski, Rzemyszkiewicz oraz Jóźwiak- komentuje trener, Łukasz Kubzdyl.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved