ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 692-555-343

AktualnościDerby wygrane w końcówce

28 września 2020
skp-vitcovia-twojaslupca-7

Wygraną 3:1 zakończyło się derbowe starcie ligowe Słupeckiego Klubu Piłkarskiego i Vitcovii Witkowo.

Do tego meczu gospodarze przystąpili po środowej pucharowej rywalizacji. W składzie ponownie zabrakło Dariusza Gromanowskiego, a tuż przed spotkaniem z pierwszej jedenastki wypadł Jacek Mikołajczyk.

Z konieczności na prawej obronie zagrał Łukasz Michalak. Już w czwartej minucie na prowadzenie wyszli goście, a widowiskową gola zdobył Kacper Boczkowski.

 

 

Mecz był dość otwarty, żadna z drużyn nie murowała dostępu do własnej bramki, jednak gdyby nie stałe fragmenty gry to stuprocentowe sytuacje obu ekip można byłoby zliczyć na palcach jednej ręki.

W ósmej minucie po asyście Michała Lorenckiego  wyrównał Adrian Stawowy. Widowisko nie należało jednak do najlepszych. Dużo było walki, ostrej, a czasem nawet brutalnej gry faul.

W 81 minucie po rzucie rożnym piłkę głową do Andrzeja Górskiego zgrał Hubert Grzesczak, a ten zdobył dola na 2:1. Vitcovia postawiła wszystko na jedną kartę i po jednej z kontr wynik spotkania bo dwójkowej akcji z Kacprem Kajdanem ustalił Kamil Sikorski.

4 października na wyjeździe SKP zagra z Victorią Skarszew.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 692-555-343

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved