ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 692-555-343

AktualnościGórnik na łopatkach. Pierwsze punkty SKP w IV lidze.

15 sierpnia 2021
gornik-skp-twojaslupca-19

Trzeci mecz i pierwsza wygrana. Seniorzy SKP dziś na własnym boisku pokonali Górnika Konin 4:1.

Spotkanie przy Gajowej cieszyło się dość sporym zainteresowaniem kibiców. Praktycznie zupełnie nowy skład z Konina w porównaniu z tym znanym z trzecioligowych boisk podobnie jak słupczanie startu sezonu nie zaliczy do udanych. Mimo tego mecz przy Gajowej rozpoczął bardzo dobrze niemal natychmiast spychając rywali do defensywy.

0:1 dla gości mogło być po kilkunastu minutach gdyby nie sytuacyjna interwencja Macieja Przygody, który sparował piłkę na poprzeczkę. Zaraz potem koninianie nie dobili jej do pustej bramki.

Choć goście przeważali to jednak słupczanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 16 minucie uderzeniem zza szesnastki w samo okienko rywali zaskoczył Igor Sarnowski. Czy miała to być próba dośrodkowania? Nie wiemy, jednak skutek okazał się znakomity.

Od tego momentu mecz się wyrównał i toczył głównie w środku pola. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do SKP, a wynik na 2:0 podwyższył Jakub Kwaśny. Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Częściej atakowali gospodarze.

W 70 minucie gracze Mirosława Kwaśnego krótko rozegrali rzut rożny, a po odegraniu piłki przez kolegę z drużny na strzał ostrego kąta pola karnego zdecydował się Michał Lorencki. Nie był na to przygotowany bramkarz rywali, a piłka przy krótkim słupki wpadła do siatki. Słupczanie mieli jeszcze swoje okazje, jednak zabrakło skuteczności. Najlepszych nie wykorzystali Sarnowski i Adaczewski. Ten pierwszy trafił co prawda do siatki drugi raz, jednak sędzia gola nie uznał odgwizdując wątpliwe przewinienie na bramkarzu.

W samej końcówce Górnik zdołał zdobyć jeszcze gola honorowego jednak w 84 minucie sytuację sam na sam ogrywając bramkarza wykorzystał wprowadzony na plac gry Kacper Kajdan, ustalając wynik spotkania na 4:0.

W następnej kolejce SKP zmierzy się w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 692-555-343

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved