ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościHalowe zmagania orlików młodszych w Strzałkowie

21 listopada 2023
orlicy-strzalkowo-twojaslupca

W niedzielę w Strzałkowie odbył się kolejny turniej w ramach cyklu halowej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży . Tym razem rywalizowali w nim zawodnicy z kategorii Orlika Młodszego.

– Mieliśmy okazję gościć drużyny Akademii Piłkarskiej ze Słupcy, podopiecznych Mateusza Grabowskiego (dziś zastępowanego przez Damiana Przybyłę) oraz zawodników Grzegorza Wysockiego z Polanina Strzałkowo.

Zespoły zagrały każdy z każdym. System rozgrywek jest elastyczny i dopasowujemy go do poszczególnych drużyn w dniu turnieju. Chodzi o to by zawodnicy spędzili jak największą liczbę minut na boisku, co niewątpliwie przynosi im największe korzyści.

Wcześniej zostało ustalone, że poza żakami młodszymi boiskowe poczynania kontrolują sędziowie, co ma przełożyć się w przeszłości na płynną i grę i obycie z regulaminem oraz arbitrami.

Warto zwrócić uwagę na to, by od najmłodszych lat wyeliminować nawyk dyskusji z sędziami, co niewątpliwie jest bolączką w piłce nożnej na wszystkich poziomach.

Uważam, że zmiany w podejściu trzeba wprowadzać już na etapie rozgrywek dzieci, co w naszej lidze będzie propagowane. Stawiamy na to by wszystkie turnieje rozgrywane były w doskonałej atmosferze.

Duży wpływ na to będą mieli rodzice, którzy licznie przybywają na te wydarzenia  i mocno kibicują młodym piłkarzom. Pamiętajmy, że emocje rodziców przekładają się na dzieci i rywalizacja może robić się niesportowa.

W tym miejscu apel do rodziców wszystkich grup, aby pozwolili podejmować decyzje młodym zawodnikom i nie dyrygowali nimi z trybun oraz by pomagali przeprowadzić nam turniej w rywalizacji fair play.

Dziś rodzice wykazali się wspaniałym kibicowaniem i zagrzewaniem do walki swoich pociech oraz brawami niezależnie od wyniku, zarówno ze strony Słupcy jak i Strzałkowa.

Turniej jak poprzednio otworzył zastępca wójta Tomasz Gałan oraz prezes Polanina Strzałkowo Robert Nadgrodkiewicz. Dziś również rodzice postanowili umilić czas wszystkim przybyłym do hali, wystawiając słodki poczęstunek i napoje, co niewątpliwie miało wpływ na rewelacyjny przebieg całej imprezy za co serdecznie dziękuję.

W przyszłym tygodniu w niedzielę w godzinach porannych odbędzie się turniej młodzików, a po południu żaków starszych – relacjonuje organizator rozgrywek, Krzysztof Stefański.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved