ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 692-555-343

AktualnościII Turniej XBeton Cup w Słupcy

19 lutego 2023
mlodzi-skp-twojaslupca-2 kopia

Sobotę spędzili na sportowej rywalizacji. Mowa o zespołach piłkarskich z naszego regionu, które w słupeckiej hali MOSiR wzięły udział turnieju XBeton Cup.

W sumie o miano najlepszej walczyło osiem drużyn z rocznika 2012. Najpierw swoje mecze rozgrywały one w grupach, by zwycięzcę wyłonić w fazie pucharowej. To już druga edycja imprezy, której głównym sponsorem jest firma ze Stawu w Gminie Strzałkowo.

Rywalizacja była zacięta i trwała około 5 godzin. W wielkim finale triumfowała Olimpia Koło, która pokonała Akademię Banacha z Konina 2:0. W meczu o trzecie miejsce również 2:0 Górnik Konin ograł SKP Słupca.

Najlepszym wręczono puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

 

Podczas imprezy przekazano również nagrody indywidualne. Najlepszym Dryblerem i Królem Strzelców został Patryk Kawka, a Najlepszym Bramkarzem Antonii Olczak z Olimpii Koło. Z kolei Najlepszym Zawodnikiem wybrano Iwo Rejera z SKP Słupca.Mimo, że każdy z zespołów zaciekle walczył o wygraną w rywalizacji drużyn młodzieżowych nie wynik jest najważniejszy.

Choć w naszym mieście funkcjonuje wiele stowarzyszeń sportowych od lat niezmiennie największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszy się piłka nożna. Wszystkie dyscypliny co roku wspiera słupecki samorząd.

Już wkrótce Słupecki Klub Piłkarski planuje organizację kolejnych turniejów dla drużyn młodzieżowych.

 

Tabela

1. Olimpia Koło
2. Akademia Banacha Konin
3. Górnik Konin
4. SKP Słupca
5. Mieszko Gniezno
6. Vitcovia Witkowo
7. SKP Słupa II
8. Strażak Licheń

 

Więcej zdjeć znajdziecie TUTAJ.

 

Turniej Piłki Nożnej XBeton Cup 2023 w Słupcy

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 692-555-343

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved