ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościKarny przesądził

14 marca 2021
skp-dabie-twojaslupca-6

Drugi mecz ligowy na wiosnę i druga porażka. Seniorzy SKP na własnym boisku ulegli MKS Dąbie 0:1.

Od początku miejscowi ruszyli na swoich rywali, jednak ich akcje były chaotyczne i nie kończyły się celnymi strzałami. Najwięcej ataków sunęło lewą stroną, na której w obronie grał Tomasz Koziorowski. Brakowało jednak konkretów.

Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Jakub Kwaśny, który trafił w słupek. Rywale odgryzali się kontratakami, jednak strzelali niecelnie.

Jedyna bramka spotkania padła w pierwszej połowie kiedy goście wykorzystali rzut karny. Do jedenastki doprowadził splot pechowych zdarzeń. Najpierw boisko opuścił kontuzjowany Dariusz Gromanowski.

W jego miejsce wszedł Łukasz Michalak, który od razu otrzymał długie podanie od bramkarza gospodarzy. Niestety źle przyjął piłkę, a próbując naprawić swój błąd faulował zawodnika rywali.

Gola z rzutu karnego dla MKS-u zdobył Daniel Błaszczyk.  W drugiej połowie mecz wyglądał podobnie. Słupczanie byli jednak nieskuteczni i ostatecznie musieli pogodzić się z porażką. Goście mecz kończyli w 10 po dwóch żółtych kartach dla jednego z rywali.

-Przegrywamy drugi mecz mając przewagę praktycznie przez całe spotkanie. Nie wykorzystujemy znów stuprocentowych sytuacji żeby otworzyć wynik i dodatkowo popełniamy błąd prezentując gościom rzut karny.

W piłce liczą się bramki my w tej chwili ich nie strzelamy i marnujemy seryjnie świetne okazje- skomentował spotkanie trener, Mirosław Kwaśny.

Za tydzień SKP miał zmierzyć się na wyjeździe z Lwem Pogorzela, który jednak wycofał się z rozgrywek. Tym samym nasz zespół punkty otrzyma walkowerem.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved