ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościKarny zadecydował o wyniku

20 marca 2023
skp-mieszko-twojaslupca-18

Od porażki 0:1 wiosenne zmagania w IV lidze rozpoczęli seniorzy SKP Słupca. Przy Gajowej gospodarze ulegli Mieszkowi Gniezno, a jedyna bramka w meczu padła z rzutu karnego.

Przed spotkaniem władze klubu złożyły specjalne podziękowania Janowi Topolskiemu za wpieranie jego działalności, który został honorowym członkiem SKP. W pierwszym składzie gospodarzy zagrało aż siedmiu nowych zawodników, którzy do klubu trafili zimą. Oprócz nich na plac gry wybiegli kapitan, Jacek Mikołajczyk, Igor Kuźniewski, Szymon Meller i Robert Zdunek.

Pierwsza połowa była mocno szarpana z obu stron. Choć przyjezdni prowadzili grę, to jednak niewiele z tego wynikało. Oba zespoły miały jednak swoje okazje bramkowe, których nie można nazwać stuprocentowymi. Rywale strzelali głównie niecelnie. W 21 minucie w boczną siatkę uderzył Szymon Meller, a w 28 strzał Adama Koperskiego obronił bramkarz.

 

 

Po obu stronach było też sporo gry faul. Więcej żółtych kartoników obejrzeli jednak gospodarze. Po jednej z akcji SKP w Samira Galmamiego wpadł zawodnik z Gniezna. Choć miejscowi domagali się jedenastki gwizdek sędziego milczał. Do przerwy bramki nie padły.

Po zmianie stron spotkanie nieco się wyrównało. W najlepszej dla siebie sytuacji w około 60 minucie gracz ekipy z Gniezna zza szesnastki uderzył ponad bramką. Zaraz potem po udanym dryblingu w polu karnym strzał z ostrego kąt mógł oddawać Galmami, jednak zdecydował się na podanie do kolegi. Niestety nie była to najlepsza decyzja.

Kilka minut później nierozważnie w polu karnym zachował się Robert Zdunek, który przy próbie wybicia piłki lekko zahaczył wybiegającego z szesnastki rywala, co dało pretekst do podyktowania rzutu karnego. Rywale szasnę wykorzystali i było 0:1.

Słupczanie ruszyli do odrabiania strat. Mimi kilku dobrych akcji i dośrodkowań ze stałych fragmentów gry ta sztuka im się nie udała i musieli pogodzić się z porażką. W końcówce meczu na IV-ligowych boiskach zadebiutował Nikodem Rzemyszkiewicz.Za tydzień na wyjeździe zagrają z Polonią Kępno.

W Konińskiej Klasie Okręgowej 0:2 przegrali z kolei Czarni Ostrowite. W sobotę zagrają u siebie z liderem, LKS-em Ślesin.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

 

 

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved