ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościLepiej późno niż wcale. SKP z pierwszą wygraną.

3 czerwca 2024
skp-gks-dopiewo-twojaslupca-21

 

Pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie odnieśli seniorzy SKP Słupca. Nasza drużyna pokonała GKS Dopiewo 2:1.

Pierwsze połowa spotkania to słaba gra obu zespołów. Lepiej wyglądali jednak gospodarze, którzy mieli więcej okazji do objęcia prowadzenia. Dwie z nich po rzutach rożnych zmarnowali Kacper Matuszewski i Mikołaj Wiśniewski. Po rożnym nie trafili także goście.

Kiedy wydawało sie, że do przerwy gole nie padną SKP wyszedł na prowadzenie. Na bramkę uderzył Wiśniewski, a zablokowany strzał sprawił, że piłka trafiła pod nogi Mateusza Rąbczewskiego. Ten dośrodkował w pole karne, a piłkę piętą do bramki skierował Szymon Dzwoniarski.

W drugiej połowie gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę. W 50 minucie z lini pola karnego, po koźle, na bramkę rywali huknął Kacper Matuszewski i było 2:0. W końcówce słupczanie mogli jeszcze podwyższyć wynik. Dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak wprowadzony w końcówce na boisko Nikodem Rzemyszkiewicz. Goście zdołali co prawda zdobyć gola kontaktowego, jednak  trzy punkty zostały przy Gajowej.

Za tydzień na wyjeździe nasza drużyna zagra z Polonusem Kazimierz Biskupi.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/SKP Słupca/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved