ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościLiczyli na więcej

27 maja 2024
skp-polonia-sroda-wielkopolska-twojaslupca-2 kopia

Remisem 2:2 i podziałem punktów zakończył się sobotni mecz w V lidze seniorów SKP Słupca, którzy na własnym boisku podejmowali Polonię Środę Wielkopolską.

Z młodym zespołem gości nasza drużyna chciała powalczyć o komplet punktów. Niestety już w 7 minucie musiała gonić wynik po stracie gola z rzutu wolnego. Ta sztuka udała sie kilka minut później.

Na skrzydle indywidualną akcję przeprowadził Szymon Dzwoniarski, który wycofał piłkę za szesnasty metr. Tam znalazł się Kacper Łabędzki, który silnym i precyzyjnym strzałem doprowadził do remisu. Do przerwy przeważali jednak goście, którzy najwięcej zagrożenia stwarzali po stałych fragmentach gry. Gospodarze grali dość ostro i za niepotrzebne faule obejrzeli kilka żółtych kartek.

W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany, a oba zespoły chciały zdobyć decydującą bramkę. Dobrą okazję do tego miał Kacper Matuszewski, który jednak głową uderzył niecelnie. Niestety w 75 minucie rozpędzonego zawodnika gości w polu karnym faulował Bartosz Przybyła. Polonia ponownie wyszła na prowadzenie skutecznie egzekwując rzut karny.

Słupczanie walczyli jednak do końca. Na niesygnalizowany strzał z rzutu wolnego z dalszej odległości zdecydował się Łabędzki i zdobywając drugiego gola doprowadził do remisu.

W sobotę SKP zagra u siebie z GKS Dopiewo.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved