ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościLider pokonany przy Gajowej

11 października 2021
skp-centra-twojaslupca-7

Wynikiem 2:0 dla SKP Słupca zakończył się pojedynek z Centrą Ostrów Wielkopolski, liderem tabeli IV ligi.

Pierwsza połowa to dość wyrównana gra głównie w środku pola, którą toczyły oba zespołu. Sytuacji bramkowych oglądaliśmy za to bardzo mało. Najgroźniej było kiedy Maciej Przygoda w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzają do bramki  po zagraniu wślizgiem Łukasza Michalaka. Z kolei po strzale Macieja Adamczewskiego i rykoszecie w ostatniej chwili interweniował bramkarz gości.

Po zmianie stron zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego zaczęli nieco przeważać i coraz odważniej atakować. To zadziałało jak woda na młyn dla graczy Mirosława Kwaśnego, którzy co chwilę sunęli z groźnymi kontratakami. Jeden z nich na gola zamienił Kacper Kajdan, który w 57 minucie dał prowadzenie SKP.

Mecz był od tego momentu bardzo otwarty. Solidna gra w obronie co chwilę stwarzała jednak szansę na kolejne szybkie ataki miejscowym. Spotkanie mogli rozstrzygnąć kilka razy jednak byli nieskuteczni. Mylili się między innymi strzelec pierwszego gola, a także Lorencki i Witowski.

Dopiero w 88 minucie w sytuacji sam na sam do piłki odbitej przez bramkarza najszybciej dobiegł Igor Kuźniewski, który z najbliższej odlegości skierował ją do bramki ustalając wynik spotkania na 2:0. Gracze z Ostrowa mocno protestowali domagali się najprawdopodobniej odgwizdania zagrania ręką, ale sędzia gola uznał. Zaraz potem dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną za niesportowe zachowanie obejrzał bramkarz rywali.

16 października SKP zagra przy Gajowej z Koroną Piaski.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved