ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 692-555-343

AktualnościNerwy do końca. SKP znów zwycięski.

7 czerwca 2021
skp-polonus-twojaslupca-8

Ważne zwycięstwo w kontekście awansu odnieśli seniorzy SKP Słupca, którzy u siebie pokonali Polonusa Kazimierz Biskupi 3:2.

Goście od początku odważnie ruszyli na lidera, a ich kontrataki sprawiały sporo problemów słupczanom. Po jednej z akcji i faulu z ponad 20 metrów piłkę po przecie wolnym pod murem posłał Damian Maciejewski. Ta odbiła się jeszcze od słupka i było 1:0 dla gości.

Rywale wyraźnie się cofnęli, a gracze Mirosława Kwaśnego ruszyli do ataków. Grali jednak przewidywalnie i zbyt wolno. Mimo to mieli kilka okazji bramkowych. Najlepszych nie wykorzystali Igor Sarnowski i Piotr Witowski. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu w pole karne głową piłkę do bramki skierował Andrzej Górski.

Druga połowa od pierwszych minut układała się pod dyktando słupczan. Miejscowi zepchnęli rywali do defensywy, a dobra gra dała widowiskowego gola zza szesnastki Dariusza Gromanowskiego w 49 minucie.

W 53 było już 3:1 kiedy sędzia wskazał na wapno po faulu na Sarnowskim. Jego decyzja była jednak dość kontrowersyjna. Jedenastkę na gola zamienił Michał Lorencki.

Wydawało się, że SKP dowiezie pewne zwycięstwo do końca ale na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem meczu w polu karnym faulował Jacek Mikołajczyk. Rzut karny wykorzystał Dominik Maciejewski. Zrobiło się nerwowo.

Mecz mógł zamknąć jednak wprowadzony w drugiej połowie Kuba Kwaśny, który jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Szymonem Szymańskim. Chwilę później po drugiej żółtej kartce musiał opuścić murawę.
Słupczanie dzięki determinacji i zaangażowaniu dowieźli jednak wygraną do końca.

W kolejnym meczu na wyjeździe w środę zmierzą się ze Zjednoczonymi Rychwał.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 692-555-343

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved