ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościNie utrzymali prowadzenia. Avia wygrywa z SKP.

13 maja 2024
skp-avia-twojaslupca-7 kopia

Porażki 1:2 z Avią Kamionki na własnym boisku doznali seniorzy SKP Słupca.

Zajmująca czwarte miejsce w tabeli 5 Ligi Avia była zdecydowanym faworytem tego starcia. Pierwsze minuty jednak tego nie potwierdzały. Gospodarze zagrali odważnie, momentami bardzo skutecznie w wysokim i agresywnym pressingu, co wyraźnie zaskoczyło rywali.

W 24 minucie po zagraniu ręką jednego z graczy przyjezdnych, rzut karny pewnie wykorzystał Patryk Maciejewski. Wówczas zespół z Kamionek wszedł na wyższe obroty i zaczął dominować na boisku. Dało to szybkie wyrównanie stanu meczu w 34 minucie po prostych błędach w obronie gospodarzy.

 

 

Po przerwie przyjezdni nie spuszczali z tonu i systematycznie atakowali bramkę rywali. W niej dobrze spisywał się debiutujący w V Lidze Karol Gorzelańczyk, który obronił między innymi sytuację sam na sam.

Raz SKP ratował słupek po strzale z rzutu wolnego, a raz poprzeczka po uderzeniu z dystansu. Goście dopięli swego w 58 minucie i wyszli na prowadzenie.

W 74 mogło być 2:2, jednak po zamieszaniu w polu karnym uderzenia Jacka Kowalczyka i Kacpra Matuszewskiego zablokowali rywale. Ostatecznie to oni cieszyli się z zasłużonego zwycięstwa.

Za tydzień na wyjeździe słupczanie zagrają z Przemysławem Poznań.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved