ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 661-975-471

AktualnościOdpadli po słabym meczu

1 marca 2021
skp-goluchow-twojaslupca-7

Porażką 3:0 zakończyło się starcie SKP Słupca z LKS-em Gołuchów w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Spotkanie rozegrane zostało na sztucznej nawierzchni w Pleszewie. Do meczu słupczanie przystąpili między innymi bez kontuzjowanych Michała Lorenckiego i Piotra Witowskiego. Rywale także nie dysponowali najmocniejszym składem.

W barach SKP zadebiutowali natomiast Tomasz Koziorowski i Szymon Szczęsny, którzy wzmocnili zespół w przewie zimowej. Od początku spotkania inicjatywę mieli gracze Mirosława Kwaśnego, którzy prowadzili grę.

Mieli też swoje okazje, jednak wyraźnie w akcjach brakowało ostatniego podania szukanego nieraz na siłę zamiast na przykład strzału z dystansu. Sytuacja boisko zmieniła się diametralnie, kiedy to rywale wyszli na prowadzenie.

Najpierw błąd w środku pola popełnił Kacper Zaparty, a pojedynek z wybiegającym do prostopadłej piłki graczem LKS-u przegrał Hubert Grzeczak. Po sytuacji sam na sam z bramkarzem Gołuchów wyszedł na prowadzenie.

 

 

Chwilę później kontuzjowanego Grzeszczaka zastąpił Łukasz Michalak. Słupczanie wyraźnie spuścili z tonu, przeciwnicy przejęli inicjatywę i byli coraz groźniejsi. Dopiero tuż przed przerwą wyrównanie po dobrej akcji mógł dać Koziorowski, jednak wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie mecz się wyrównał. Gracze SKP bili jednak głową w mur, a sytuacji bramkowych mieli bardzo mało. Po najlepszej i strzale Jakuba Kwaśnego piłka odbiła się o poprzeczkę jednak nie przekroczyła linii bramkowej.

W skutek starcia ze słupeckim zawodnikiem,  kontuzjowany boisko opuścił bramkarz rywali. Kiedy SKP postawiło wszystko na jedną kartę dwie akcje goście zakończyły spotkanie i ustaliły jego wynik na 3:0.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 661-975-471

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved