ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 692-555-343

AktualnościOgrabieni ze zwycięstwa

11 kwietnia 2022
skp-iskra-twojaslupca-14

Zaskakujący przebieg miało spotkanie rozgrywane dziś przy ulicy Gajowej pomiędzy SKP Słupca, a Iskrą Szydłowo. Najwięcej mówić się będzie po nim o pracy sędziego, który wypaczył wynik całej rywalizacji.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn nie porywała.  Najpierw przewagę w posiadaniu piłki mieli goście, którzy częściej prowadzili grę, jednak niewiele z tego wynikało.Gospodarze próbowali zagrozić bramce rywali w szybkich atakach, jednak bezskutecznie. Podopieczni Przemysława Pawlaka grali przewidywalnie, niedokładnie i przegrywali niemal wszystkie tak zwane”drugie piłki”, które padały łupem rywali.

Od początku z zapanowaniem nad boiskowymi sytuacjami nie radził sobie arbiter, który mimo, że szybko sięgnął po kartki, to jednak w większości karał nimi gospodarzy. Nie gwizdał fauli oczywistych, a przerywał grę w najmniej spodziewanych sytuacjach. W tym meczu podejmował on wiele, delikatnie mówiąc dziwnych decyzji.

Końcówka pierwszych 45 minut należała do słupczan. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Igor Sarnowski, jednak jego strzał obronił bramkarz. Durga część meczu rozpoczęła się idealnie dla miejscowych. Już na jej początku prowadzenie SKP dał Kacper Kajdan. Od tego momentu nasz zespół miał wyraźną przewagę, której nie potrafił jednak zamienić na kolejnego gola. Swoje okazje bramkowe mieli między innymi Sarnowski i Kajdan.

W międzyczasie boisko musiał opuścić Piotr Witowski, który został silnie trafiony przypadkowo odbitą piłką prosto w twarz. W końcówce goście rzucili wszystko na jedną szalę. W jednej z groźnych sytuacji swoich kolegów uratował Bartosz Przybyła.Słupecki bramkarz był jednak bezsilny, kiedy musiał skapitulować w sytuacji sam na sam z przeciwnikiem.

Do remisu nie powinno jednak dojść. Akcja graczy z Szydłowa rozpoczęła się bowiem po ewidentnym faulu przed szesnastką gości na Tomaszu Koziorowskim, a kilka chwil później faulowany przez przeciwników był Hubert Grzeszczak. Rywale gola zdobyli, a obrońca ze Słupcy opuścił boisko z kontuzją.

Na nic zdały się protesty gospodarzy. Na zdobycie gola dającego komplet punktów zabrakło już czasu i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Za tydzień na wyjeździe SKP zmierzy się z Olimpią Koło.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 692-555-343

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved