ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościPlaga kontuzji w SKP

23 maja 2023
skp-obra-koscian-twojaslupca-16

Do samego końca o korzystny rezultat, w meczu z Obrą Kościan walczyli seniorzy SKP Słupca. Niestety nasza drużyna przegrała 1:2.

Przed meczem z Obrą trener graczy z Gajowej miał spory problem z zestawieniem optymalnej pierwszej jedenastki.  Za kartki pauzował Krzysztof Schoen. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać Łukasz Michalak, Igor Kuźniewski , Wojciech Durski i Adam Koperski. Z kolei choroba uniemożliwiła grę Robertowi Zdunkowi.

Z tego samego powodu tylko 60 minut zagrał Jakub Józwiak. Z drobnym urazem musiał z kolei wystąpić Szymon Meller. Niestety w trakcie meczu kontuzji, z którymi dograli do końca nabawili się także Jacek Mikołajczyk i Hubert Grzeszczak.

Spotkanie przez pełne 90 minut nie należało do najładniejszych. Dużo było szarpanej gry z obu stron oraz gry faul. Więcej ostrych wejść notowali jednak przeciwnicy. Mimo tego piłkarze mecz kończyli w kompletnych składach.

Najwięcej emocji w pierwszej połowie wywołała bramka zdobyta przez gości w 38 minucie. Zdaniem gospodarzy padła ze spalonego. Sędzia jednak gola uznał.

 

 

Po zmianie storn niewiele się zmieniło. Z czasem rywale bardziej nastawili się na obronę skromnego prowadzenia. Mogli je również podwyższyć. Po jednej z kontr strzelili jednak obok bramki.Kiedy wydawało się, że nic wielkiego w tym spotkaniu się już nie wydarzy. Indywidualną akcję strzałem zza pola karnego w 80 minucie zakończył Samir Galmami. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Słupczanie rzucili się do ataku, jednak nie byli w stanie przebić się przez zagęszczona obronę rywali, którzy również często uciekali się do gry faul.  Niestety w 85 minucie po strzale z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym, piłka odbiła się od murawy tuż przed Bartoszem Przybyłą i wpadła do bramki. Obra prowadziła 2:.1

Zdobywca gola dla miejscowych mógł  zostać bohaterem. Jego strzał z rzutu wolnego zmierzający pod poprzeczkę obronił jednak bramkarz z Kościana. Mimo walki do końca SKP musiał pogodzić się z kolejną porażką.

-W najgorszym możliwym momencie trafiły nam się kontuzje zawodników. Kiedy coś „kliknęło” i zaczęło funkcjonować w ofensywie i defensywie musieliśmy zagrać w zupełnie innym ustawieniu personalnym. Na ławce byli sami juniorzy. Nie umniejszamy oczywiście ich umiejętnościom, jednak w walce o utrzymanie brakowało zawodnika doświadczonego, który mógłby jeszcze wejść i ewentualnie zmienić oblicze tego meczu.

Fajnie, że dotrwaliśmy do końca. Duże słowa uznania dla chłopaków za doprowadzenie do remisu 1:1. Szkoda tej bramki na 2:1, bo na pewno w drugiej połowie nie zasłużyliśmy na to by ją stracić. Niestety, nie mając wszystkich zawodników ciężko było drugiej połowie powalczyć o korzystny rezultat.

Też dlatego wynik jest taki, a nie inny, chociaż można było spokojnie podzielić się punktami albo nawet w końcówce pokusić o zwycięstwo. Jestem dumny z chłopaków, bo na to w ilu mogliśmy się zebrać na ten mecz, uważam, że wycisnąłem z drużyny maksa i oni też wycisnęli z siebie maksa- mówił po spotkaniu trener, Łukasz Kubzdyl.

Za tydzień nasza drużyna zagra na wyjeździe z Kotwicą Kórnik.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów</p

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved