TEL: 571-443-701

AktualnościPorażka na inaugurację

15 marca 2022
skp-victoria-twojaslupca-19

Porażką 0:1 zakończył się pierwszy mecz seniorów Słupeckiego Klubu Piłkarskiego w rundzie wiosennej. Przy Gajowej lepsza okazała się Victoria Września.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Początkowo jednak nie przynosiła wielu okazji bramkowych, a gra toczyła się bardziej w środku pola. W 16 minucie po jednej z akcji gości zza pola karnego uderzył Arkadiusz Wolniewiczi było 0:1. Kilka minut później boisko z kontuzją opuścić musiał Konrad Kobylarek, a jeszcze później Igora Kuźniewskiego na lewej obronie zastąpił Hubert Grzeszczak.

Najlepszą okazje do wyrównania miał Igor Sarnowski, jednak jego strzał obronił Tobiasz Nowicki. W końcówce pierwszej połowy derbowe emocje zaczęły dawać o  sobie znać w obu zespołach. Sędzia sięgnął po kartki. Te okazały się decydujące dla dalszych losów spotkania.

Stało się tak ponieważ tuż przed zejściem do szatni strzelec bramki dla Victorii uderzył piłkę na bramkę SKP, po gwizdku sędziego sygnalizującym spalonego. Właśnie za to zobaczył drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Z decyzją nie mógł pogodzić się trener gości , który odesłany został na trybuny.

Przewaga SKP w drugiej połowie nie trwała jednak długo, bo w 65 minucie  dwa żółte kartoniki zobaczył Kamil Sroka i oba zespoły mecz kończyły w dziesiątkę. Wynik nie uległ już zmianie.

-Nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację rundy wiosennej. Boli to , że zespół gości naprawdę mało zrobił w tym meczu, a go wygrał. Oczywiście gratulacje dla Wrześni. To co się wydarzyło w tym spotkaniu nijak się ma do gry w naszych meczach kontrolnych. Dlatego to zastanawia.

Wyciągamy wnioski, od poniedziałku przygotowujemy się do kolejnego pojedynku. To nie jest łatwy moment dla zespołu, ale my sobie z tym poradzimy. Zdarzył się falstart, ten mecz niczego nie rozstrzyga, przed nami długa runda.

Wierzę w ten zespół i jego duże możliwości. Od następnego meczu zaczynamy punktować- komentuje trener, SKP Przemysław Pawlak, dla którego to pierwsza porażka od początku pracy z drużyną słupeckich seniorów.

Za tydzień na wyjeździe SKP zmierzy się z Górnikiem Konin.

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.