ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościPuchar nie dla SKP

12 maja 2022
skp-polonia-sroda-twojaslupca-16

W 1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim odpadli seniorzy SKP Słupca. Lepsza okazała się Polonia Środa Wielkopolska, która pokonała nasz zespół 0:3.

Spotkanie było okazją do debiutu na ławce nowego trenera, Macieja Rozmarynowskiego. Słupczanie nie wyszli na nie w swoim najmocniejszym składzie mając na uwadze ważny ligowy mecz, jaki rozegrają w sobotę.

Od początku rywale ruszyli do wysokiego pressingu, który sprawiał gospodarzom sporo problemów.W defensywie SKP radził sobie jednak dobrze i skutecznie przez długi czas bronił się przed stratą bramki. Kilkukrotnie przeciwników dobrymi interwencjami zatrzymał Maciej Przygoda. Polonia szybko operowała piłką, skutecznie rozciągała grę na skrzydła skąd szukała kolejnych dośrodkowań.

 

 

Słupczanie mieli problem z dłuższym utrzymaniem się przy futbolówce. Swoich okazji szukali w kontratakach, które trzeba przyznać były bardzo konkretne. Dwukrotnie po szybkich akcjach i strzałach kolejno Igora Sarnowskiego w 37 minucie i Kacpra Kajdana w 40 piłka minimalnie minęła słupek bramki rywali.Niestety zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej w końcu udokumentowali swoją przewagę i po składnej akcji objęli prowadzenie w 42 minucie po trafieniu Kozłowskiego.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie mimo roszad personalnych w obu zespołach. Goście do siatki trafiali jeszcze dwukrotnie za sprawą Jędrzeja Drame i ostatecznie wygrali 0:3. W sobotę w ligowym meczu na wyjeździe SKP zagra z Koroną Piaski.

 

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved