TEL: 571-443-701

AktualnościPuchar Polski obroniony!

12 listopada 2020
skp-puchar-polski-twojaslupca-12

Drugi sezon z rzędu w finale Strefy Konińskiej Pucharu Polski triumfowała ekipa SKP Słupca. Nasz zespół pewnie pokonał na wyjeździe Wartę Dobrów 4:0.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielkich emocji. Choć słupczanie prowadzili grę to jednak stuprocentowych bramkowych sytuacji nie mieli zbyt wiele.

W 37 minucie byli jednak skuteczni, a prowadzenie po świetnym prostopadłym podaniu Kacpra Kajdana dla naszego zespołu zdobył Kuba Kwaśny. Po przerwie goście wyraźnie spuścili z tonu, a miejscowi mogli to wykorzystać.

Warta rzuciła się do ataku i co chwilę stwarzała groźne sytuacje pod bramkę SKP. Po jednej z nich Macieja Przygodę uratował słupek. To był decydujący moment dla dalszych losów spotkania.

W końcu goście się przebudzili, a po składnej akcji podaniem „no look pass” Kwaśnego obsłużył Sarnowski i było już 2:0. Warta wyraźnie spuściła z tonu, a kolejne bramki dla graczy z Gajowej zdobywali Igor Sarnowski po podaniu Michała Lorenckiego oraz Piotr Witowski po zagraniu Adriana Stawowego.

Tym samym słupczanie drugi rok z rzędu, a trzeci w historii sięgnęli po Puchar Polski Strefy Konińskiej. Równocześnie zgarnęli czek na 4000 zł na zakup sprzętu sportowego ufundowany przez WZPN Poznań.

Najlepszym graczem w słupeckiej ekipie wybrano Kubę Kwaśnego, a wśród rywali Kamila Oblizajka.

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.