ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościPunkt uratowany w samej końcówce

9 czerwca 2022
skp-tarnovia-twojaslupca-15

Nie takiego ostatecznego rezultatu spodziewali się kibice obecni na dzisiejszym meczu przy ulice Gajowej. SKP zremisował z Tarnovią Tarnowo Podgórne 2:2.

Spotkanie było ważne w kontekście utrzymania w IV lidze ponieważ przed nim obie drużyny dzielił zaledwie punkt. Do przerwy słupczanie prowadzili 1:0 po bramce Szymona Mellera. W pierwszej połowie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Niestety przed przerwą boisko z kontuzją opuścił Oskar Pietrzak.

W drugiej części meczu nie było już tak dobrze. Miejscowi często spieszyli się rozgrywając piłkę od własnej bramki, podawali niedokładnie i narażali się na szybkie ataki rywali. Mimo tego mecz mogli spokojnie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Najlepsze okazje ku  temu mieli Igor Sarnowski oraz Kacper Kajdan.

O tym jak niepewnym prowadzeniem jest wynik 1:0 słupczanie przekonali się w samej końcówce. Najpierw po jednym z nielicznych ataków gości piłka odbita od obrońcy SKP wpadła do siatki Macieja Przygody. Kilka minut później złe podanie do słupeckiego bramkarza wykorzystał rywal i dał Tarnovii prowadzenie.

Dopiero szaleńcza pogoń w końcówce i postawienie wszystkiego na jedną szalę sprawiły, że po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym gola na wagę remisu zdobył Jacek Mikołajczyk. -Jesteśmy jedynie zadowoleni z tego co wyniknęło w samej końcówce i faktu, że udało się nam uratować remis.

Oczywiście każdy zdobyty punkt cieszy, jednak mieliśmy tyle sytuacji, że powinniśmy ten mecz wygrać. Zabrakło skuteczności oraz takiej pewności, którą ten zespół dopiero buduje. Przykładem tego jest chociażby bramka stracona na 1:2- mówił po meczu trener, Maciej Rozmarynowski.

12 czerwca na wyjeździe słupczanie zmierzą się z Obrą Kościan.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved