ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościSKP gra dalej. Różański bohaterem!

3 marca 2020

 

Remisem 1:1 zakończyło się starcie w I Etapie Wojewódzkim Totolotek Pucharu Polski pomiędzy SKP Słupca, a Górnikiem Konin. O zwycięstwie rozstrzygnęły dopiero rzuty karne, w których słupczanie triumfowali 4:1.

Mecz stał na średnim poziomie. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się gości, którzy umiejętnie uniemożliwiali rywalom rozgrywanie piłka od własnej bramki. To oni mieli więcej sytuacji.

Bramka padła jednak dopiero po rzucie karnym w 28 minucie podyktowanym w kontrowersyjnych okolicznościach. Zdobył ją Dawid Przybyszewski. Kilka minut później z boiska mógł wylecieć jeden z graczy przyjezdnych, który po jednej z decyzji ruszył z pretensjami w stronę sędziego bocznego. Obejrzał jednak tylko żółtą kartkę.

 

 

W drugiej połowie Górnik oddał inicjatywę i nastawił się głównie na grę z kontry. Słupczanie powinni to wykorzystać, jednak dobrych okazji bramkowych nie wykorzystali Adrian Stawowy i Piotr Witowski.

Dopiero na około 10 minut przed końcem meczu po rzucie rożnym wyrównał Kamil Sroka. Doszło do konkursów rzutów karnych. Pewnie jedenastki dla SKP wykonywali Jacek Mikołajczyk, Dariusz Gromadowski, Piotr Witowski i Kacper Zaparty.

Bohaterem okazał się jednak bramkarz gospodarzy Jan Różański, który obronił dwa strzały gości. Tym samym SKP gra dalej. Kolejnego rywala pozna już wkrótce w drodze losowania.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved