ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 692-555-343

AktualnościSKP nowym liderem

10 maja 2021
skp-zefka-twojaslupca-8

Zwycięstwo 3:1 z liderem swojej grupy, Victorią Skarszew zanotowali seniorzy SKP Słupca. Tym samym to oni awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Prowadzenie gospodarzom w 33 minucie dał Igor Sarnowski, a w 56 wynik podwyższył Tomasz Koziorowski. Goście zdołali złapać kontakt, jednak triumf na pięć minut przed końcem przypieczętowało trafienie Szymona Szczęsnego.

-Trudny mecz ale zdobywany 3 punkty i to jest najważniejsze. Czasami trzeba zagrać wyrachowanie i my to dziś zrobiliśmy. Mieliśmy duże problemy kadrowe. Nie mogli zagrać dwaj bracia Lorenccy i Hubert Grzesczak a na domiar złego w 3 minucie kontuzji mięśniowej doznał nasz kapitan, Jacek Mikołajczyk.

Patrząc na przebieg spotkania odnieśliśmy jednak zasłużone zwycięstwo. Stworzyliśmy sobie oprócz zdobytych bramek jeszcze kilka świetnych sytuacji. Oczywiście goście przy stanie 2:1 też swoje dwie okazje, ale ich nie wykorzystali. Brawa dla całego zespołu za mądrość, konsekwencje i zaangażowanie!- komentuje mecz trener, Mirosław Kwaśny.

Przegrana Orła Mroczeń z GKS-em Sompolno sprawiła, że SKP z dorobkiem 50 punktów, takim samym jak Victoria Skarszew wskoczył na pierwsze miejsce w ligowej tabeli ze względu na lepszy bilans meczów bezpośrednich.

Za tydzień na wyjeździe słupczanie zmierzą się z Tulisią Tuliszków.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 692-555-343

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved