ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościSKP spada z IV ligi

21 czerwca 2023
skp-polonia-leszno-twojaslupca-16

Przegrana w ostatnim meczu na własnym boisku z Polonią Leszno 0:3 przypieczętowała spadek seniorów Słupeckiego Klubu Piłkarskiego z IV ligi.

Choć matematyczne szanse na udział w barażach o utrzymanie przed pierwszym gwizdkiem jeszcze istniały, to jednak gospodarze zrobili niewiele by je podtrzymać.

Od początku meczu inicjatywę mieli rywale, którzy prowadzili już w 12 minucie po bramce Kacpra Robaczyńskiego. Nasza drużyna miała wyraźne problemy z obronie, a przeciwnikom zostawiała dużo miejsca. Często piłkarze z Gajowej musieli ratować się również grą faul. W pewnym momencie otrzymali dwie żółte kartki w jednej akcji.

Polonia stwarzała sobie kolejne sytuacje, jednak była nieskuteczna. Po rzucie wolnym rywale uderzyli obok bramki, a raz słupczan uratował słupek, jednak w 32 minucie było już 0:2 po bramce Karola Smoły.

 

 

Mecz goście mogli zamknąć dużo szybciej, jednak kilka razy dobrze w bramce interweniował Mikołaj Słomczewski. Jedyne warte odnotowania sytuacje po stronie naszego zespołu to uderzenie z dystansu nad bramką Mateusza Sobczaka i niecelny strzał z rzutu wolnego Samira Galmamiego.

Na osiem minut przed końcem spotkania rywale ustalili wynik spotkania na 0:3 po trafieniu Bartosza Raszewskiego. Po jednej z ostatnich akcji meczu i brutalnym wślizgu od tyłu wykonanym przez rywala, boisko na noszach opuścił Mateusz Sołtysiak, który karetką został przetransportowany do szpitala.

Z dorobkiem 26 punktów SKP zajęło 17 miejsce w ligowej tabeli na 18 zespołów. Po rundzie z rozgrywek wycofała się jednak Victoria Skarszew.

To oznacza, że słupczanie żegnają się z rozgrywkami IV ligi.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved