ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościStawiamy na młodzież z naszego regionu

25 czerwca 2024
piknik-rodzinny-skp-twojaslupca-21

Spadek zespołu seniorów Słupeckiego Klubu Piłkarskiego stał się faktem. Niestety drugi rok z rzędu musimy przełknąć gorycz porażki, a następnie wyciągnąć wnioski i zrobić wszystko co w naszej mocy by tak szybko jak to będzie możliwe, wrócić do V ligi.

Półtora roku temu podjęliśmy się zarządzania grupami młodzieżowymi i stworzenia Akademii Słupeckiego Klubu Piłkarskiego. Naszym celem było przede wszystkim osiągnięcie stabilizacji finansowej i organizacyjnej na takim poziomie, by nasi wychowankowie posiadali jak najlepsze warunki do rozwoju sportowego.

Dziś, w akademii, w 16 grupach trenuje około 330 wychowanków. W każdym tygodniu organizujemy dla nich ponad 70 godzin zajęć, a w ciągu całego sezonu nasi wychowankowie uczestniczą w około 250 meczach i turniejach. Rocznie każdy z naszych uczestników spędza ponad 220 godzin na dobrze zorganizowanej aktywności fizycznej, a to oznacza, że jesteśmy organizatorem ponad 70.000 osobogodzin zajęć sportowych rocznie. W dobiegającym końca sezonie aż trzy zespoły młodzieżowe uczestniczyły w rozgrywkach ligi profesjonalnej i wojewódzkiej.

Kiedy na chwilę przed startem rozgrywek seniorskich w sezonie 2023/2024 sytuacja zmusiła nas do objęcia zespołu seniorów liczyliśmy się z faktem, że bardzo trudno będzie się utrzymać w piątej lidze. W ciągu ostatnich dwóch sezonów wielu wychowanków SKP stanowiących szkielet zespołu odeszło do okolicznych klubów występujących na poziomie IV czy V ligi.

Dlatego szczególne podziękowania chcielibyśmy skierować do tych, którzy mimo zachodzących w klubie zmian oraz wielu niepewności, zdecydowali się zostać i podjąć się bardzo trudnego wyzwania. Brawa za determinację i walkę do ostatniego gwizdka. Słowa uznania i podziękowania kierujemy także do trenera zespołu seniorów, Patryka Krawca. W bardzo trudnym momencie podjął się jego prowadzenia, a drużyna pod jego okiem wykonała milowy postęp. Dla Patryka jest to pierwsza praca z zespołem seniorskim, więc tym bardziej za jego decyzję i pracę jaką wykonał należą się ogromne brawa.

Zespół seniorów małymi krokami chcemy budować z naszych wychowanków. W obecnym sezonie w drużynie seniorów zadebiutowało 8 zawodników będących jeszcze juniorem młodszym oraz 7 zawodników będących w wieku juniora. W kilku meczach nasz zespół złożony był z ośmiu juniorów. Łącznie wychowankowie z rocznika 2007 i 2006 spędzili na boisku ponad 11 tyś. minut co stanowi niemal 40 % czasu gry wszystkich zawodników w drużynie seniorów. Taka sytuacja nie jest spowodowana koniecznością, ale jest strategią jaką realizujemy od pierwszych dni.

Chcemy aby Słupecki Klub Piłkarski skupiał się przede wszystkim na rozwijaniu sportowych pasji dzieci i młodzieży z okolic Słupcy. To dla nich funkcjonujemy i ich chcemy oglądać w zespole seniorów. To na nich przeznaczamy największą pulę budżetu na który składają się składki członkowskie, dotacje z Urzędu Miasta oraz wpłaty sponsorów.

Jednocześnie tym, którzy podważają celowość przekazywania środków przez Gminę Miejską Słupca na funkcjonowanie Słupeckiego Klubu Piłkarskiego, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że środki te są przekazywane na funkcjonowanie wszystkich 16 grup młodzieżowych klubu i drużynę seniorów zbudowaną w 40% z młodzieży w wieku 16-19 lat, a żadne ze słupeckich stowarzyszeń sportowych nie organizuje zajęć sportowych w ujęciu osobowym czy godzinowym chociażby na poziomie 20% tego za co my jesteśmy odpowiedzialni.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować sponsorom, którzy coraz chętniej wspierają nasz klub i rodzicom, którzy obdarzają nas zaufaniem i chętnie współpracują z klubem. Wspólnymi siłami wrócimy tam gdzie nasze miejsce!

 

Ze sportowymi pozdrowieniami
Zarząd SKP Słupca

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved