ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 692-555-343

AktualnościWilki wygrywają przy Gajowej

3 sierpnia 2021
skp-wilki-twojaslupca-23

Wilki Wilczyn ograły SKP Słupca 3:2 w pierwszym meczu rozgrywek IV ligi w sezonie 2021/2022.

Przed pierwszym gwizdkiem stupaczenie odebrali puchar od przedstawicieli Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej za zwycięstwo w ligowych rozgrywkach w poprzednim sezonie. W spotkanie rozgrywane przy ulicy Gajowej lepiej weszli goście, którzy już na początku stworzyli sobie dwie groźne sytuacje. Raz SKP uratował słupek.

Potem do głosu doszli gracze Mirosława Kwaśnego, którzy byli o wiele bardziej konkretni. Gola na 1:0 po szybkim ataku i strzale zza szesnastki zdobył Konrad Kobylarek. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Piotr Witowski.

Po zmianie stron goście szybko ruszyli do odrabiania strat. Po jednej z akcji ich strzały dwukrotnie bronił Maciej Przygoda, jednak przy trzeciej dobitce Emanuela Mikołajczyka był bezsilny.

Stuprocentową okazję do zwiększenia prowadzenia kilka minut później miał Igor Sarnowski, jednak jego strzał trafił w słupek. Świetną sytuację miał także Tomasz Koziorowski, jednak wówczas górą był bramkarz rywali .Niedługo potem boisko opuścił środkowy obrońca SKP, Daniel Bednarowicz, a jego miejsce zajął Hubert Grzeszczak.

Niestety chwilę później było już 2:2.Miejscowi próbowali przejąć inicjatywę, jednak grali bardzo niedokładnie i ich ataki szybko były przerywane. Niewiele wniosły także zmiany przeprowadzone przez trenera. Wilczynanie poszli za ciosem kiedy najpierw po ich strzale piłka odbiła się o poprzeczkę, a zaraz potem wpadła do siatki.

Gracze SKP próbowali wyrównać, jednak nie stworzyli już sobie stuprocentowych okazji bramowych. Taką mieli natomiast goście, którzy po jednej z nich z najbliższej odległości nie trafili do pustej bramki.

Za tydzień na wyjeździe słupczanie rozegrają kolejny derbowy pojedynek z Victorią Września.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 692-555-343

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved