ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościWygrana na koniec przygotowań

8 sierpnia 2023
skp-falkowo-twojaslupca-8

5:0 w swoim ostatnim meczu kontrolnym seniorzy SKP Słupca pokonali KS FAKS Fałkowo.

Dwa gole dla naszego zespołu zdobył Bartkowiak, a po jednym dołożyli Rybarczyk, Otchere oraz zawodnik testowany.

– Krótki okres przygotowawczy za nami, bo zaczęliśmy kilka dni później niż większość drużyn. Zagraliśmy trzy gry kontrolne, a głównym celem było skompletowanie kadry po poprzednim sezonie.

Na chwilę obecną kadra się domyka ale na ostateczny jej skład jeszcze chwilkę musimy poczekać. Co do celów i założeń na obecną rundę to jeszcze trochę zbyt wcześnie żeby o tym mówić.

Kiedy kadra zespołu zostanie skompletowana oraz rozegramy 2-3 kolejki będzie można realnie ocenić nasze plany.

Taj jak wspominałem wcześniej obecnie skupiać się będziemy na tym, żeby ten nowy zespół jak najszybciej złapał „wspólny język” na boisku i poza nim – komentuje trener, Łukasz Kubzdyl.

W sobotę 12 sierpnia słupczanie zmierzą się na wyjeździe w Ślesinie z tamtejszym SMS-em.

Z Tulisią Tuliszków 8:3 wygrał z kolei Polanin Strzałkowo, który w sobotę, w pierwszym meczu ligowym o 13:00 na własnym boisku zmierzy się z Akademią Piotra Reissa. Trzy bramki dla strzałkowian zdobył Oskar Pietrzak, a po jednej Nikodem Górczewski, Norbert Lorencki, Sebastian Kułaga i zawodnik testowany.

0:1 Wilkom Wilczyn ulegli Czarni Ostrowite. W piątek  zespół Damiana Augustyniaka zagra w Licheniu z tamtejszym Strażakiem, a ZKS Orły, których sparing z powodu złych warunków atmosferycznych został odwołany, tego samego dnia o 18:03 podejmą u siebie MKS Tur 1921 Turek.

Z kolei Hetman Orchowo w swoim ostatni meczu sparingowym pokonał MKS Janikowo 3:1 po bramkach Barszcza, Mikołajczyka i zawodnika testowanego. – W ostatnim meczu zagraliśmy z drużyną juniora starszego z Janikowa, która wysoka zawiesiła nam poprzeczkę. Sparing uważam za bardzo pożyteczny.

Cieszę się, że coraz lepiej funkcjonujemy na boisku i potrafimy wypracować dużo sytuacji bramkowych. Dziękujemy przeciwnikom i życzymy powodzenia w lidze – podsumował trener Mateusz Bernaś.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved