ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościZagrają z najlepszymi drużynami w województwie

13 listopada 2023
akademia-skp-twojaslupca

Trzy zespoły młodzieżowe Akademii Słupeckiego Klubu Piłkarskiego zakwalifikowano do grona kandydatów do rozgrywek ścieżki profesjonalnej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Od rundy wiosenniej rywalizacja w kategoriach młodzieżowych i juniorskich podzielona zostanie na ścieżkę profesjonalną i Grassroots. Chodzi o dostosowanie rywalizacji do możliwości organizacyjnych i finansowych klubów z Wielkopolski. W ścieżce Grassroots grać będą ze sobą zespoły znajdujące się w najbliższej okolicy klubu, a poziom sportowy odgrywać będzie drugorzędną rolę.

Ścieżka Profesjonalna to rywalizacja z najlepszymi zespołami w województwie, możliwe dalsze wyjazdy oraz rozgrywanie meczów w środku tygodnia.

Zespoły juniorów młodszych z rocznika 2007 i 2008, a także trampkarzy 2009/10 uzyskały pozytywną opinię Wydziału Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego.

Tym samym znalazły się w gronie około 20 zespołów, które do końca miesiąca zostaną podzielone na dwa poziomy ścieżki profesjonalnej.

Zespół juniorów B1 zajmuje obecnie 4 miejsce w pierwszej Lidze Wojewódzkiej,  zespół B2 zwyciężył w pierwszej Lidze Okręgowej, a zespół C1 zajął drugie miejsce na tym samym poziomie rozgrywek.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/SKP Słupca/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved