ul. Gajowa 462-400 Słupca
TEL: 571-443-701

AktualnościZasłużona porażka z Górnikiem

17 czerwca 2024
skp-gornik-konin-twojaslupca-13

Porażką 2:4 zakończyło się derbowe starcie SKP Słupca z Górnikiem Konin w ramach rozgrywek V ligi.

Od pierwszego do ostatniego gwizdka na boisku zdecydowanie przeważali goście, a kwestia objęcia przez nich prowadzenia była tylko kwestią czasu. Chodź pierwsze minuty nie przyniosły żadnych sytuacji bramkowych obu stron, to w 29 było już 0:1 dla gości po precyzyjnych strzale z dystansu.

Górnik nacierał dalej jednak na wysokości zadania stawał Bartosz Przybyła. Koninianie uderzali też niecelnie. Tuż przed przerwą ponownie strzelili jednak zza szesnastki nie dając szans słupeckiemu bramkarzowi i było 0:2.

Na początku drugiej połowy SKP uratował słupek. Nadzieję, na korzystny rezultat dla gospodarzy przedłużył jeszcze Patryk Maciejewski, który bezpośrednio z rzutu rożnego wbił piłkę do bramki rywali.  Zaraz potem goście strzelili w poprzeczkę oraz nie trafili do bramki z najbliższej odległości.

Słupczanie chcieli iść za ciosem, jednak mimo nerwowości w poczynaniach Górnika ta sztuka im się nie udała. W 70 minucie goście podwyższyli prowadzenie , a w 85 po rzucie rożnym i biernej postawie słupeckiego zespołu  na 1:4. W końcówce kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Szymon Dzwoniarski.

Za tydzień w ostatnim ligowym meczu słupczanie zagrają na wyjeździe z Olimpią Koło.

 

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/SKP Słupca/Zakaz kopiowania treści bez zgody administratorów

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ?

O nas

Słupecki Klub Piłkarski jest bezpośrednim spadkobiercą MKS Pogoń Słupca, którego największym sukcesem była gra w III lidze. Pogoń Słupca to nieistniejący już klub powstały w 1964 roku. W latach 1978-1988 klub nosił nazwę MKS Budowlani, po tym okresie powrócił do starej nazwy, pod którą funkcjonował aż do 1999 roku. SKP aktualnie występuje w III Grupie Ligi Międzyokręgowej w Wielkopolsce i rozgrywa mecze na stadionie miejskim mieszczącym się w Słupcy przy ulicy Gajowej.

VIDEO

ADRES

Słupca ul. Gajowa 4

62-400 Słupca

mail: kontakt@skpslupca.pl

tel: 571-443-701

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved